Instalacje elektryczne

bezpiecznie i profesjonalnie

INSTALACJE ELEKTRYCZNE

Oferujemy kompletne usługi elektryczne. Od projektu, wykonania instalacji, rozdzielnicy po montaż osprzętu i pomiary. Instalacje są wykonywane na najwyższym poziomie, zgodnie z obowiązującymi normami oraz założeniami nowoczesnych instalacji elektrycznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w elektroinstalatorstwie oraz certyfikaty czołowych producentów aparatury takich jak Hager czy Schneider Electric, które poświadczają o współpracy i poziomie wykonywanych usług. Robimy to z pasją i cieszymy się, że owocem tej pasji są bezpieczne instalacje w Waszych domach.

shutterstock_312685277-1
bergmann_andere_laender_messgeraet

CO NAS WYRÓŻNIA NA TLE KONKURENCJI?

 • Wykonujemy instalacje kompleksowo od A-Z.
 • Estetyka i bezpieczeństwo to nasze drugie imię.
 • Dopasowujemy rozwiązania do potrzeb klienta, unikając
  zbędnych kosztów.
 • Pracujemy wyłącznie przy użyciu wysokiej jakości materiałów
  oraz narzędzi.
 • Nasze instalacje są instalacjami XXI w. wykonywanymi zgodnie
  z obowiązującymi normami.
 • Dostarczamy wszystkie materiały niezbędne do wykonania zlecenia, często w niższej cenie od tej w markecie budowlanym, oszczędzając Twój czas i pieniądze.
 • Nasze kosztorysy przedstawiają osobno ceny robocizny i materiałów – niczego nie ukrywamy.
 • Podczas pracy zachowujemy ład i porządek.

Poprawnie wykonana instalacja i wysokiej jakości aparatura to przecież nasze bezpieczeństwo. Dlaczego więc decydujemy się aby taką instalację wykonał nam niebudzący zaufania „fachowiec” i oczywiście za jak najmniejsze pieniądze. Często zachęceni niskimi kosztami nieświadomie płacimy za instalację, która po prostu nie działa. Nie chodzi o brak prądu w gniazdku tylko wytrzymałość takiej instalacji i zadziałanie zabezpieczeń. Przecież od tego zależne jest nasze bezpieczeństwo.

BAZA WIEDZY

Nowoczesne instalacje elektryczne.

To przede wszystkim instalacje wykonane bez puszek łączeniowych. Tak dobrze nam znane puszki umieszczane 30cm pod sufitem, które odstają od ściany i odpada z nich farba nie występują w tworzonych przez nas instalacjach. Nowoczesne instalacje elektryczne to takie, które oprócz wyłączników różnicowoprądowych posiadają jeszcze ochronniki przepięć. Te pierwsze chronią nasze życie, te drugie sprzęt, którego jest coraz więcej w naszych domach. Idąc dalej, nowoczesne instalacje elektryczne wykorzystują nowoczesne techniki łączeniowe. Żegnamy skręcane kostki elektryczne i wielokrotne mostkowanie przewodów. Wraz z nowoczesnymi technikami i materiałami idą w parze narzędzia, którymi oczywiście wykonujemy instalacje, np. puszki osadzamy przy użyciu poziomic laserowych, a podczas bruzdowania nie zostawiamy centymetrów pyłu, wszystko ląduje w odkurzaczu podłączonym do narzędzi.

Użyte materiały.

Zastanawialiście się kiedyś skąd bierze się taka różnica w cenie aparatury lub przewodu? Różnica w cenie aparatury to inna jakość i pewność zadziałania. Widać to nawet na pierwszy rzut oka. W przypadku przewodu, sprawa jest bardziej skomplikowana. Ktoś powie – przecież przewód to przewód, chyba nie ma różnicy? Nic bardziej mylnego! Tutaj tak samo, jak w przypadku aparatury występują różnice. Są przewody, które zostały wykonane w 100% z nowej miedzi o deklarowanym przekroju i wytrzymałej izolacji. Są też takie, w których miedź została już przetworzona trzeci raz, a przekrój dalece odbiega od deklarowanego. Te najgorsze, czyli najtańsze mają chyba tylko kolor miedzi. Jako dowód wklejam zdjęcie ze strony znanego marketu budowlanego, gdzie porównałem dwa rzekomo te same przewody w różnych cenach.

Jeżeli według tabeli przekroje tych przewodów są takie same to skąd różnica w maksymalnym obciążeniu? Odpowiedź brzmi – ten drugi jest jednym z dwóch niskiej jakości przewodów, które opisałem wyżej.

Pomyślmy więc, czy chcemy mieć w naszym nowym domu instalację wyciągniętą rodem z lat 60 tych czy adekwatną do dzisiejszych czasów, poziomu wiedzy i możliwości technologicznych.

Parafrazując słowa L. Stebbinga:

„Słodycz niskiej ceny dawno przeminęła, kiedy gorycz złej jakości na długo pozostanie.”


Krzysztof Melcher
właściciel firmy PROelectrics