PROelectrics

Instalacje elektryczne

Oferujemy kompletne usługi elektryczne. Od projektu, wykonania instalacji, rozdzielnicy po montaż osprzętu i pomiary. Instalacje są wykonywane na najwyższym poziomie, zgodnie z obowiązującymi normami oraz założeniami nowoczesnych instalacji elektrycznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w elektroinstalatorstwie oraz certyfikaty czołowych producentów aparatury takich jak Hager czy Schneider Electric, które poświadczają o współpracy i poziomie wykonywanych usług. Robimy to z pasją i cieszymy się, że owocem tej pasji są bezpieczne instalacje w Waszych domach.

Co nas wyróżnia na tle konkurencji?

Poprawnie wykonana instalacja i wysokiej jakości aparatura to przecież nasze bezpieczeństwo. Dlaczego więc decydujemy się aby taką instalację wykonał nam niebudzący zaufania „fachowiec” i oczywiście za jak najmniejsze pieniądze. Często zachęceni niskimi kosztami nieświadomie płacimy za instalację, która po prostu nie działa. Nie chodzi o brak prądu w gniazdku tylko wytrzymałość takiej instalacji i zadziałanie zabezpieczeń. Przecież od tego zależne jest nasze bezpieczeństwo.

Wykonujemy instalacje kompleksowo od A-Z.

Estetyka i bezpieczeństwo to nasze drugie imię.

Dopasowujemy rozwiązania do potrzeb klienta, unikając
zbędnych kosztów.

Pracujemy wyłącznie przy użyciu wysokiej jakości materiałów
oraz narzędzi.

Montowane przez nas alarmy są proste w obsłudze dla każdego użytkownika.

Nasze instalacje są instalacjami XXI w. wykonywanymi zgodnie
z obowiązującymi normami.

Nasze kosztorysy przedstawiają osobno ceny robocizny i materiałów – niczego nie ukrywamy.

Podczas pracy zachowujemy ład i porządek.

ikonka14@4x

Baza wiedzy

Nowoczesne instalacje elektryczne.

To przede wszystkim instalacje wykonane bez puszek łączeniowych. Tak dobrze nam znane puszki umieszczane 30cm pod sufitem, które odstają od ściany i odpada z nich farba nie występują w tworzonych przez nas instalacjach. Nowoczesne instalacje elektryczne to takie, które oprócz wyłączników różnicowoprądowych posiadają jeszcze ochronniki przepięć. Te pierwsze chronią nasze życie, te drugie sprzęt, którego jest coraz więcej w naszych domach. Idąc dalej, nowoczesne instalacje elektryczne wykorzystują nowoczesne techniki łączeniowe. Żegnamy skręcane kostki elektryczne i wielokrotne mostkowanie przewodów. Wraz z nowoczesnymi technikami i materiałami idą w parze narzędzia, którymi oczywiście wykonujemy instalacje, np. puszki osadzamy przy użyciu poziomic laserowych, a podczas bruzdowania nie zostawiamy centymetrów pyłu, wszystko ląduje w odkurzaczu podłączonym do narzędzi.

Użyte materiały.

Zastanawialiście się kiedyś skąd bierze się taka różnica w cenie aparatury lub przewodu? Różnica w cenie aparatury to inna jakość i pewność zadziałania. Widać to nawet na pierwszy rzut oka. W przypadku przewodu, sprawa jest bardziej skomplikowana. Ktoś powie – przecież przewód to przewód, chyba nie ma różnicy? Nic bardziej mylnego! Tutaj tak samo, jak w przypadku aparatury występują różnice. Są przewody, które zostały wykonane w 100% z nowej miedzi o deklarowanym przekroju i wytrzymałej izolacji. Są też takie, w których miedź została już przetworzona trzeci raz, a przekrój dalece odbiega od deklarowanego. Te najgorsze, czyli najtańsze mają chyba tylko kolor miedzi. Jako dowód wklejam zdjęcie ze strony znanego marketu budowlanego, gdzie porównałem dwa rzekomo te same przewody w różnych cenach.

Jeżeli według tabeli przekroje tych przewodów są takie same to skąd różnica w maksymalnym obciążeniu? Odpowiedź brzmi – ten drugi jest jednym z dwóch niskiej jakości przewodów, które opisałem wyżej.

Pomyślmy więc, czy chcemy mieć w naszym nowym domu instalację wyciągniętą rodem z lat 60 tych czy adekwatną do dzisiejszych czasów, poziomu wiedzy i możliwości technologicznych.

Parafrazując słowa L. Stebbinga:

„Słodycz niskiej ceny dawno przeminęła, kiedy gorycz złej jakości na długo pozostanie.”

Krzysztof Melcher
właściciel firmy PROelectrics